ОБЈЕКТИВИТЕ НА НУФЦ „ВАРДАР ФИЛМ-СКОПЈЕ„ БЕА КОРИСТЕНИ ПРИ СНИМАЊЕТО НА ДОЛГОМЕТРАЖНИОТ ФИЛМ„СОКРИЕНИОТ„ НА АРСИМ ФАЗЛИА

Published by НУФЦ Вардар Филм Скопје on

Сејви продукцион за потребите на филмот „Сокриениот„ во режија на Арсим Фазлиа во текот на снимањето на филмот ги користеше филмските објективи од серијата ZEISS HIGHT SPEED T.1.4 со фокусни растојаниа 18мм,25мм,35мм,50мм и 85мм.

Филмот „Сокриениот„ е подржан од Агенцијата за филм.

Продукција: Сејви продукцион

Режија: Арсим Фазлиа

Директор на фотографија: Димо Попов

Главни улоги: Насер Рафуња, Греса Паласка

Им посакуваме голем успех на филмското платно и со нетрпение го очекуваме крајниот производ.


0 Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *